[flexiblemap address="Carrer de Corsega 236 Barcelona" title="NANOUK FILMS" description="Còrsega 236 Principal" width="100%" height="400" directions="false"]

About

Nanouk Films va néixer l’any 2002 amb l’objectiu de produir documentals de creació, publicitat, continguts per a museus i teatres, videoclips i cinema d’autor. Des del principi, hem produït amb una clara vocació artística i humanista, i les nostres pel·lícules s’han exhibit en festivals com IDFA, Hot Docs, Sundance, Locarno, Màlaga o Donosti. Entre els reconeixements rebuts al llarg de la nostra trajectòria es troben la Biznaga de Plata a Millor Direcció al Festival de Màlaga, el Gran Premi del Jurat al Festival de Locarno, el Premi Internacional de la Crítica a Sant Petersburg, el premi Gaudí a millor documental, un premi FAD al millor disseny, el Laus d’Or i Grand Laus.

Nanouk Films
c/ Còrsega, 236 Principal
08036 Barcelona, Catalunya
nanouk@nanouk.tv
Tel (+34) 934 196 022
Fax (+34) 935 123 675
Horari d’atenció al públic de 09:30 a.m. a 15:30 p.m.

Ventura Durall (Fundador i productor executiu) / buven@nanouk.tv
Sergi Cameron (Productor executiu) / cameron@nanouk.tv
Salvador Sunyer (Productor executiu) / salvador@nanouk.tv
Sandra Olalde (Administradora) / sandra@nanouk.tv
Andrés Mellinas (Coordinador de producció) / andres.mellinas@nanouk.tv
Marc Roca (Coordinador de postproducció) / marc.roca@nanouk.tv
Marija Capek (Distribution relations) / marija@nanouk.tv

Tax Identification Code no:
B-62855879
Mercantile Register of Barcelona
Volume 34907, folio 190, sheet B-254-239
Inscripció 2ª

Nanouk Films

C/ Còrsega, 236